Запобіжні заходи в період активності кліщів

12.Чер.2018
Запобіжні заходи в період активності кліщів

У весняно-літній період в лісах і парках активізуються кліщі. Укуси кліщів загрожують людині такими хворобами, як іксодовий кліщовий бореліоз (хвороба Лайма), кліщовий вірусний енцефаліт та марсельська гарячка.

Аби уникнути укусів кліщів варто дотримуватися таких правил:

  1. Відвідуючи місця, де можуть бути кліщі (парки, ліси, зони біля водойм), слід надягати світлий, однотонний одяг, який щільно прилягає до тіла. Наприклад, сорочку з глухим комірцем і довгими рукавами, які закінчуються манжетами, брюки, головний убір. Такий одяг дасть змогу легко та вчасно помітити кліщів.
  2. Під час тривалої прогулянки слід оглядати себе та дітей кожні дві години. Помітивши кліщів, необхідно обов’язково зняти їх з одягу.
  3. Повернувшись додому, слід одразу оглянути одяг і тіло, особливо вкриті волоссям ділянки. Не можна залишати одяг з прогулянки біля ліжка чи спати в ньому. Його варто випрати та випрасувати.
  4. Місце для привалів на природі слід звільнити від сухої трави, гілок, хмизу в радіусі 20-25 м.
  5. Для захисту від кліщів слід використовувати спеціальні засоби, найчастіше це — аерозолі, що відлякують кліщів.

                       Якщо на шкірі виявлено кліща слід:

негайно звернутися до найближчого травмпункту. Якщо це неможливо, видалити кліща самостійно.

                      Це можна зробити такими способами:

– пінцетом, який слід затискати якомога ближче до хоботка тварини. Потім кліща повільно витягнути, повертаючи за годинниковою стрілкою чи розхитуючи з боку в бік;

– за допомогою товстої нитки: зробити петлю з неї та закріпити між хоботком кліща і шкірою потерпілого. Надалі поступово, без різких рухів видаляти кліща, повертаючи його за годинниковою стрілкою.

-Після видалення кліща варто вимити руки з милом, кліща спалити, а місце укусу змастити розчином йоду або спиртом.

Протягом двох тижнів після укусу слід щоденно вимірювати температуру тіла, а в разі її підвищення чи виникнення почервоніння на шкірі — звернутися до лікаря.