Для чого психолог в дитячому садку?

21.Лют.2018
Для чого психолог в дитячому садку?

Для чого психолог в дитячому садку?

Практичний психолог у дитячому садку – це перш за все людина, яка  знає і глибоко розуміє дитину,  розбирається не тільки в загальних закономірностях і в вікових особливостях психічного розвитку дітей, але також і в індивідуальних варіаціях цих особливостей.

Основні функції психолога в  дошкільному навчальному  закладі пов’язані з охороною фізичного і психічного здоров’я дітей, зі створенням умов, які сприяють їх емоційному благополуччу і забезпечують вільний та ефективний розвиток здібностей кожної дитини.

За допомогою розвиваючих психологічних ігор психолог допоможе розвинути у дитини різні необхідні навички і якості. Найчастіше розвиваючі психологічні заняття проводяться з групою дітей, тому дитина також вчиться спілкуватися з іншими дітьми, вільно почуватися в колективі.

За наявності у дитини серйозних емоційних або особистісних труднощів може знадобитися спеціально організована психотерапевтична робота. Це можуть бути заняття на зняття тривожності, страхів, на підвищення самооцінки, на зняття агресивних тенденцій. Дитяча психотерапія може знадобитися, якщо дитина пережила сильний стресс.
Методи, що застосовуються в дитячій психотерапії, різноманітні. Для зовсім маленьких дітей дуже дієвим методом виявляється так звана пісочна терапія. Для дітей старшого віку дуже ефективна буває казкотерапія. Гра, малюнок, казка – всі знайомі і цікаві для дитини предмети і заняття стають в руках психолога потужним засобом допомоги.

Головним завданням для практичного психолога дитячого садка це організація продуктивної взаємодії всіх учасників освітнього процесу та батьків, навчання їх взаємодії один з одним і всіх разом. Ця взаємодія або спільна робота можлива за умови розуміння і чіткого виконання всіма учасниками своїх професійних і функціональних обов’язків.