Реформа харчування очима кухарів

19.Січ.2022
Реформа харчування очима кухарів

   Оновили  меню в освітніх закладах – новими стали й вимоги до освітян,  причетних до організації  харчування. Сьогодні на базі ДНЗ№42 шеф-кухарі житомирських дошкільних навчальних закладів підвищували свою фахову спроможність.

   Київський шеф-кухар Сергій Пастух розповідає про різні методи технологічної обробки продуктів в параконвектоматі та проводить  майстерклас з приготування страв з нового меню –  ковбасок поліських, поленти, котлети курячої на пару.   

    «Нове обладнання, що встановлене у таких  харчоблоках, – це, безумовно, крок вперед. Адже завдяки йому якість страв стає кращою з точки зору харчової цінності. Це важливо», –  говорить  експерт  і наголошує: якщо правильно використовувати  всі параметри  устаткування, страви будуть не тільки кориснішими, а й матимуть гарний вигляд зовні. «Ми додаємо вищу температуру – у котлети з’являється гарна кірочка. З точки зору дієтології   котлета з  параконвектомату пройшла правильний  процес приготування, чого не скажеш про обсмаження».

Навантаження на кухарів збільшилося. Якщо раніше на сніданок були молочна каша та омлет, то сьогодні сніданок складається з  4-ох страв, і кухарю треба встигнути все приготувати. А тому робочий день для  працівників харчоблоку розпочинається о 5:00 ранку.

«Ця реформа  – це виклик в першу чергу для  кухарів. Додалися продукти, з якими раніше вони не працювали, –  зауважує завідувачка ДНЗ №42 Людмила Єфремова.

    Та шеф-кухарку цього закладу Людмилу Вакун зміни та додаткова робота не лякають.

    «Для нас, кухарів, стало складніше, – зізнається жінка. –  Приготування нових страв потребує більше нашого часуСтрави різноманітні і не повторюються упродовж 4-ох тижнів. Зате діти отримуватимуть все збалансовано:  необхідну кількість жирів білків і вуглеводів.А нове обладнання не є складним у використанні.  Корисне від сьогоднішнього заняття, звичайно, ми отримали». Всього на харчоблоці  закладу – 5 працівників. Пані Людмила каже, до змін уже призвичаїлись та роботу налагодили.

   Перевагою таких змін завідувачка закладу Людмила Єфремова  вбачає  ще й у тому, що питома вага страв припадає саме на першу половину дня. «У дітей рухова  активність, яку треба підтримувати. Ситні сніданки та обіди – це важливо.Меню чудове, збалансоване, на кожен день розрахована харчова цінність. За кошти місцевого бюджету на харчоблоці встановили протирочну машину, параконвектомат. З’явилися також  холодильні шафи та морозильні камери. Ми вдячні депутаткам міської ради Галині Шиманській та Олені Розенблат за підтримку», – говорить керівниця  дитячого садочку.

    Загалом у закладі  89 % батьків   позитивно поставилися до змін у харчуванні дітей. «Дехто не розумів, як діти будуть пити чай без цукру та чому зменшувати кількість  солі у стравах. А цукор у чаї зменшуємо поступово, щоб дітки звикнути могли…Необхідно пояснювати не тільки дітлахам, а й батькам про значення здорового харчуванняІ важливо, щоб  зв’язок був зворотній: не тільки в садочку, а й в дома….», – переконана завідувачка закладу.

    Таку думку поділяє і  мама вихованця ясельної групи Тетяна Бугай. Каже, зацікавлена в якісному та здоровому харчуванні сина. «Якщо батьки зрозуміють та підтримають ці зміни – буде хороший результат. Моя дитина вдома не хоче їсти борщ. В садочку вже їсть. Сирники – улюблена страва Тимура. Я  вдома поступово відмовляюся від використання цукру. Зараз синові подобається рибна запіканка, хоча раніше він не любив рибу.  Але ще не звик до ягід…  », – каже мама дворічного вихованця закладу.

  Сьогоднішній обід для малюків – суп «Селянський» з перловою крупою, зрази м’ясні, фаршировані гречкою,  салат з варених овочів,  хліб цільнозерновий, компот та яблука.  М’ясна  зраза з гречкою та овочевий салат – це страви з нового меню. І поки малюки старшої групи «Чомусиків»  обідають,  помічниця вихователя Ірина Весельська прогнозує: дитячі тарілки після обіду залишаться порожніми. Максимко найбільше любить супчик та молочну кашу, Маргаритка – котлетки, а Артемчику до смаку  прийшовся  ранішній омлет з горошком.  

   На сніданок діти знайомилися з новою стравою і, на диво, одразу запам’ятали  її іншомовну назву – «фритата»…

 

 

Галерея зображень