Тиждень безпеки в дитячому садочку

25.Тра.2023
Тиждень безпеки в дитячому садочку

Сьогодні, 25 травня 2023 року, в  Житомирському дошкільному навчальному закладі № 42 в рамках проведення Тижня безпеки  дитини відбулася зустріч  з працівниками ДСНС.

Велика, потужна, яскраво-червона машина була у центрі уваги дошкільнят протягом години.

Основним завданням зустрічі рятувальників з дошкільнятами було знайомство дітей з правилами пожежної безпеки, роботою рятувальників, засобами пожежогасіння та транспортом спеціального призначення.

Пожежники  продемонстрували спорядження, дали малятам приміряти пожежні каски і навіть дозволили побувати всім бажаючим всередині автомобіля, а таких було чимало!

Але  найбільше позитивних емоцій і вражень діти отримали, коли рятувальники продемонстрували  умовне гасіння пожежі за допомогою пожежних рукавів. Всі бажаючі вихованці змогли повправлятися в гасінні умовної пожежі.

Щира подяка   працівникам ДСНС України в Житомирській області за таку змістовну та пізнавальну зустріч, враження від якої надовго залишаться у дітей та дорослих співробітників закладу.

Чи знає кожен із нас, як діяти у разі надзвичайної ситуації? Чи знаєте ви правила, які можуть зберегти ваше життя, життя вихованців та співробітників,  рідних і близьких?  Чи не розгубитеся ви у разі надзвичайної  ситуації, знаючи правила, якщо практично ніколи не тренувалися?

І в суспільстві, і в закладах освіти, і навколо них трапляються надзвичайні ситуації. Саме від умінь та навичок учасників освітнього процесу залежить їхнє життя та здоров’я, а також тих людей, котрі в цей час знаходяться поруч.

Уміння правильно оцінити ситуацію та обрати порядок дій є дуже важливим для кожної людини, а особливо – для працівників закладів освіти. Адже саме вони та їхні дії можуть врятувати як здобувачів освіти, так і самих працівників.

У рамках проведення Тижня безпеки, 24.05.2023 року, у ЖДНЗ № 42 інженером з охорони праці Яремчуком Ю.І., проведено тренування щодо гасіння пожежі.

На нашу думку, навчальні тренування дуже важливі. Вони дають змогу відпрацювати дії у випадку надзвичайної ситуації.

Ось і підходить до закінчення «Тиждень безпеки дитини», який тривав у нашому закладі з 22 до 26 травня. Він був досить насиченим, але й в одночас дуже пізнавальним, цікавим та корисним. Тренінги, відеолекторії, вікторини, квести, ігри, конкурси, і, навіть, зустріч і співробітниками ДСНС.

На завершення тижня інструктор з фізичного виховання Марченко І.О. провела цікаву спортивну розвагу «В Країні Безпеки». Малята під час рухливих ігор, естафет пригадали правила поведінки в екстремальних ситуаціях, які вивчили протягом тижневика. Вихованці дитсадка вчились правильно викликати рятувальників, приміряли одяг вогнеборців, вчились розрізняти їстівні і неїстівні гриби та ін.

Протягом тижня діти навчились правил, знання яких обов’язково стане у нагоді їм і зараз, і в дорослому житті.

Галерея зображень