ЯК ВИРОСТИТИ ЩАСЛИВУ ДИТИНУ

25.Лют.2021
ЯК ВИРОСТИТИ ЩАСЛИВУ ДИТИНУ

     Всі батьки бажають, щоб їх діти виросли щасливими. Психологи стверджують, що відчуття безпеки, любові і час, який дитина проводить разом з сім’єю, спільні заняття, ігри, читання книг або спілкування – важливі для неї, не менш, ніж правильне харчування, фізична активність і сон.

    Американські психологи виділили 5 типів дій, які створюють позитивну атмосферу в сім’ї: турботливі відносини, встановлення ритуалів, встановлення очікувань, адаптація до труднощів і зв’язок з навколишнім світом. Всі 5 типів дій мають великий вплив на якість сімейного життя і міцність взаємовідносин між її членами.

   Часто навіть найтурботливіші батьки помилково думають, що, коли вони залучають дітей до різних гуртків, додаткових занять, то це забезпечить дітям успішне майбутнє. Однак при цьому можуть проводити з дітьми мало часу, і в цьому є велика помилка. Слід пам’ятати, що Ваш час проведений з дитиною, дає їй можливість переймати сімейні життєві цінності.

Розглянемо кілька занять, які можуть в цьому допомогти:

  • Вживайте їжу всією сім’єю. Разом обговорюйте меню, допомагайте у приготуванні, накривайте на стіл. Використовуйте цей час для того, щоб обговорити справи кожного з членів сім’ї або щось спланувати.
  • Візьміть за звичку читати разом з дитиною книги, обговорюйте прочитане з дитиною, запитайте, що сподобалося в книзі, обговоріть характер і вчинки героїв. Після того, коли подивитеся разом з дитиною кіно, мультфільм, також влаштовуйте невеличкі обговорення.
  • Плануйте вечори ігор разом з сім’єю. Це можуть бути настільні, будівельні або комп’ютерні ігри.
  • Використовуйте всі можливості проявляти фізичну активність разом і отримуйте від цього задоволення. Ви можете просто грати у квача або футбол, запускайте повітряного змія, кидайте фрісбі, або просто гуляти.
  • Плануйте сімейні заходи на вихідні: катання на велосипедах, поїздки за місто, пікніки. Відвідуйте разом з дитиною концерти, виставки або інші громадські заходи, тощо.

Звичайно, у кожної родини свій список. Плануйте ваше дозвілля! І Ви зрозумієте, що спільне проведення часу і веселощі зміцнюють емоційний зв’язок між вами і дитиною. Врешті, такі заняття згуртують вашу сім’ю і зроблять її більш дружньою.

У НІЙ ДИТИНА БУДЕ ВІДЧУВАТИ, ЩО ЇЇ ЛЮБЛЯТЬ.

 

З повагою соціальний педагог